A tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt a DAKÖV Kft. arra kéri a gyömrői lakosokat, hogy a következő napokban lehetőség szerint takarékosan használják az ivóvizet. A cél, hogy a városban továbbra is folyamatos és biztonságos maradjon a vízellátás.

Az országos tisztifőorvos június 27-től III. fokú hőségriasztást rendelt el, amely várhatóan június 30-ig lesz érvényben. A rendkívüli melegben jelentősen megnő az ivóvízfogyasztás, ami fokozott terhelést jelent a vízellátó rendszerek számára.
A Dabas és Környéke Vízügyi Kft. (DAKÖV) tájékoztatása szerint jelenleg minden vízellátó rendszer üzemszerűen működik, a szolgáltató pedig minden rendelkezésére álló személyi és technikai erőforrást biztosít a folyamatos ivóvízellátás fenntartásához.
A szolgáltató ugyanakkor felhívja a figyelmet arra, hogy amennyiben a vízfogyasztás tovább emelkedik, vagy műszaki meghibásodás történik, egyes területeken átmeneti nyomáscsökkenés vagy vízellátási problémák is előfordulhatnak.
Mit tehetünk a vízellátás biztonságáért?
A DAKÖV azt kéri a lakosságtól, hogy a hőség idején lehetőség szerint mellőzzék:
- medencék feltöltését,
- autómosást ivóvízzel,
- nagy mennyiségű locsolást,
- utak és járdák ivóvízzel történő locsolását.
Emellett érdemes csökkenteni a kertek és zöldfelületek öntözésére felhasznált ivóvíz mennyiségét és gyakoriságát is.
A felelős vízhasználattal mindenki hozzájárulhat ahhoz, hogy a következő napokban is zavartalan maradjon Gyömrő ivóvízellátása. Gyömrő Város Önkormányzata köszöni a lakosság együttműködését és felelősségteljes hozzáállását.